Aktivity

Tomáš Masaryk: Ten, čo sa mu nikdy huba nezastaví

Tomáš Masaryk: Ten, čo sa mu nikdy huba nezastaví

Stráviť s Tomášom hoci len pár minút sa rovná nestriedmemu vypitiu niekoľkých energetických drinkov v rýchlom slede za sebou. Pritom tu už nemal byť. Po ťažkej nehode ho dokonca vyhlásili za  mŕtveho. Nádejného futbalistu s fantastickou perspektívou dokázali lekári znova poskladať dokopy a on mal kvantum času premýšľať nad tým, prečo tu zostal.
Deti sú môj život, moje šťastie, moje všetko

Deti sú môj život, moje šťastie, moje všetko

Snažím sa osloviť čo najviac dobrých ľudí, preto sa snažím vyskúšať každú čo i len najmenšiu možnosť, preto žiadam o pomoc. Nechcem nič zadarmo iba hľadám starší, prázdny/nezariadený a tým aj cenovo prijateľný domček/byt/priestor aby som zabezpečila pre nás strechu nad hlavou, teplo domova sa dá vytvoriť z čohokoľvek a kdekoľvek. Preto aj vás žiadam milí priatelia, čitatelia a všetci tí, ktorí sledujú Tobiaskov príbeh, ak by ste vedeli o čomkoľvek v okolí Bratislavy budem vám nesmierne vďačná. 
Môj Príbeh - Daniela Maťuchová

Môj Príbeh - Daniela Maťuchová

Pochádzam z malého mestečka na Východnom Slovensku, kde som žila až do svojich 31 rokov, kým som neodišla za manželom do Banskej Bystrice. Po ukončení štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave som pracovala v štátnej správe a nezmenilo sa to ani po presťahovaní sa.
Verím v silu spájania sa

Verím v silu spájania sa

Som veľmi šťastná, že presne pred dvomi rokmi vyšiel prvý výtlačok nášho časopisu.
Za to sa musím poďakovať Monike Ponickej, že mi vnukla myšlienku spolupracovať a ďakujem Bohu za to, že nás spojil, aby sme robili túto úžasnú prácu. Ďakujem Katke Gibalovej, ktorá nám robí časopis ešte krajším a ďakujem prispievateľom, bez ktorých by sme nemali také krásne články. 
Večne usmiata osôbka

Večne usmiata osôbka

Veronika Koťová, sa narodila v roku 1993, má sestru - dvojičku Andreu. Veronika je klientka denného stacionára Margarétka v Banskej Štiavnici.
Moje dieťa ma naučilo...

Moje dieťa ma naučilo...

Nie je mama ako mama. Materstvo niektorých žien je vystavené skúškam, pri ktorých si často siahnu až za  hranice vlastných síl. Len mamy inak obdarovaných detí vedia, aký dlhý vie byť deň, aká tmavá je skutočne noc, aký veľký môže byť strach a bezradnosť, aká obrovská je sila, keď ju najmenej človek čaká, ale potrebuje... 
Nebojte sa, všetko dobre dopadne

Nebojte sa, všetko dobre dopadne

Pľúcna artériová hypertenzia, čo to je?
Pľúcna artériová hypertenzia (PAH) predstavuje jednu z foriem zvýšeného krvného tlaku v pľúcnych tepnách. Podstatou tohto nevyliečiteľného ochorenia sú viaceré chorobné procesy - zmrštenie drobných pľúcnych tepien (artérií) a  zmnoženie buniek v ich stenách, ktoré hrubnú. To zároveň spôsobuje vysoký tlak vo vnútri ciev a preťaženie pravej srdcovej komory, ktorá časom túto námahu nezvláda a zlyhá. 
Peter Mihálik: Aj chlapi plačú

Peter Mihálik: Aj chlapi plačú

Kam príde, tam je veselo. Vie sa rozčúliť, ak sa mu na turnaji v zápase o medaily nedarí, má slzy na krajíčku od dojatia, ak víťazí. Keď spieva, tak z celej duše, keď sa spovedá, tak vražedne úprimne, keď sa zabáva, strhne všetkých ostatných. Paralympijský športovec Peter Mihálik patrí medzi tých výnimočných mužov, čo slzy nikdy nepovažovali za svoje zlyhanie.
Lucka Tereňová

Lucka Tereňová

Lucka je mladá 19-ročná slečna, ktorá vás hneď na  prvý pohľad očarí svojím krásnym úsmevom a  šibalskými modrými očami. Denný stacionár Margarétka v Banskej Štiavnici navštevuje už nejaký ten rôčik a získala si nejedno srdce pracovníčky.
Láskavý prístup od neznámeho človeka

Láskavý prístup od neznámeho človeka

Volám sa Jana Kubišová, mám 51 rokov, od narodenia DMO paraparetická forma, to znamená, že ma neposlúchajú nohy. Chodiť chodím, no veľmi ťažko. Pomáham si s barlami alebo chodítkom. Ten využívam hlavne vonku. Ruky mám našťastie zdravé. Som vydatá, mám dve dospelé deti - dcéru a syna. Manžel má tiež DMO – little, 32 rokov chodil do práce, keď pred 11 rokmi spadol, nevedel sa zdvihnúť, a tak ho zamestnávateľ prepustil.
Miško Škombár - Druhá šanca

Miško Škombár - Druhá šanca

Na Miška Škombára ma upozornila pani Gričová, keď som hľadala nejaké šikovné žienky - vozičkárky, ktoré radi tvoria, majú šikovné ruky ....
Prišiel mi od  neho zaujímavý email. A keď som v prílohe videla fotky a  následne na stránkach video, v ktorom sa prihovára čitateľom svojej knihy Druhá šanca, vyhŕkli mi slzy a rozhodla som sa, že Vám ho predstavím. 
Martin Barbierik: Bohém (na vozíčku)

Martin Barbierik: Bohém (na vozíčku)

Je tisíc dôvodov tešiť sa na každý ďalší deň, ak vás všetko baví. Keď vás baví dokonca aj škola a získavanie vedomostí, šport a pohyb, práca a  žúrky, rodina a  kamaráti, priatelia a  priateľky, jednoducho – keď vás najviac zo všetkého baví život. Vtedy ochutnávate všetko, čo ponúka a  nehľadíte na  to, koľko je v tom promile. 

Konzultácia a bezplatné zameranie priestorov pre zdvíhacie zariadenie u Vás doma, alebo odskúšanie schodolezu.

verify

* Tento údaj je povinný