Aktivity

Mirka Kollárová

Mirka Kollárová

Miriam Kollárová je klientkou denného stacionára Margarétka s  diagnózou DMO. Mirka je veselá, usmiata, vždy dobre naladená, veľmi kamarátska, plná energie a nápadov. Obľubuje vyšívanie, háčkovanie, tiež rada pomáha v domácnosti a to hlavne v kuchyni. 
Ďakovný list firme SPIG s.r.o. Zvolen

Ďakovný list firme SPIG s.r.o. Zvolen

Týmto listom sa chcem veľmi pekne poďakovať Vašej firme za to, že ste nám uľahčili život ako sa len dá. Všetkú namáhavú prácu uľahčili stroje. Kúpanie v maličkej kúpelni bolo pre moju mamku veľmi ťažké a náročné. 
Peňažné príspevky na zvýšené výdavky

Peňažné príspevky na zvýšené výdavky

Zákon o  peňažných príspevkoch na  kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP) umožňuje osobám s ťažkým zdravotným postihnutím získať rôzne peňažné príspevky. V zákone je definovaný aj príspevok na zvýšené výdavky a ten je rozdelený ešte do  ďalších bodov. Vy sa pýtate a  my odpovedáme na otázky z tejto oblasti. 
Veríme v zázrak

Veríme v zázrak

28.3.2006, v  jeden jarný deň, usmial sa na  nás anjelik. Naučil sa sám jesť, sedieť, stáť, chodiť, obliecť sa ako každé iné zdravé dieťa. Radoval sa zo života, objavoval svet okolo seba, smial sa, tešil sa zo všetkého nového. Má veľmi rád pohyb v  prírode, knižky, učenie, archeológiu, cestovanie a šantenie s tými, ktorých má rád, ale najviac ho ešte aj dnes fascinujú dinosaury. 
Tomáš Galbinec - Spomienky na školu

Tomáš Galbinec - Spomienky na školu

Žiaci Spojenej školy na Mokrohájskej 3 v Bratislave už niekoľko rokov, teda presne 12, publikujú školský časopis s názvom MOKY3. V priebehu rokov sa v  školskej redakcii vymenilo mnoho redaktorov, či už spomedzi žiakov, alebo učiteľov. V časopise sa objavujú stále rubriky, ako sú „Cez okienko 1. stup- ňa, Top rozhovor, Knižné okienko, Kopla ma múza, Hello English Readers!“, ale tiež nové rubriky, ako sú „Cez okienko materskej školy, Hallo, deutsche Leser či Náš bývalý absolvent.“ A  práve z  tej poslednej by sme radi sprostredkovali článok o  našom bývalom žiakovi Tomášovi Galbincovi a jeho spomienkach na školu, ktorú navštevoval 17 rokov. 
Palculienka s dušou Parížanky

Palculienka s dušou Parížanky

Žiadne stretnutie vraj nie je náhodné. Ak mal Boh pre mňa a tento svet špeciálny odkaz, poslal ho cez originálny darček - Vlaďku Marciovú. Jedinečné stvorenie, ktoré chodí vášnivo po zemi, hlučne dáva všetkým najavo, že má chuť žiť, bojovať, nevzdávať sa a vychutnávať si život plnými dúškami. Pretože 110 cm telesnej výšky je len číslo a zdravotné znevýhodnenie nie je prekážka, ale len príležitosť ako prekonávať bariéry okolo seba a v sebe samej...
Zabudnite na prognózy - verte, že spravíte zázraky

Zabudnite na prognózy - verte, že spravíte zázraky

Táničku a jej rodinku zatiaľ poznám len zo sociálnych sietí. Rada by som Vám predstavila mamičku a jej krásneho synčeka Tobiaska, ktorí sa nevzdávajú a bojujú zo všetkých síl. Na  to aké mali prognózy pri narodení a do jedného roka života chlapčeka, sú to úžasné bytosti, ktoré robia zázraky a  prekvapujú aj skeptických lekárov. 
Zisťovanie príjmu a majetku na kompenzáciu ŤZP

Zisťovanie príjmu a majetku na kompenzáciu ŤZP

Chcem požiadať o peňažný príspevok. Závisí priznanie príspevku od môjho príjmu a príjmu osôb žijúcich v spoločnej domácnosti?
Poskytovanie peňažných príspevkov na  kompenzáciu ŤZP závisí aj od výšky príjmu a majetku fyzickej osoby s ŤZP.
O osobnej asistencii

O osobnej asistencii

Zo zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia -  Kto môže požiadať o osobnú asistenciu a kde?
Marcelka sa naučila šiť

Marcelka sa naučila šiť

Grantový program Opora Nadácie SPP umožnil realizovať v  Pracovno-socializačnom centre Impulz zaujímavý projekt – kurz šitia pre mladú ženu s mentálnym postihnutím. Marcelka prijala túto príležitosť naučiť sa niečo nové s veľkým očakávaním – o šitie prejavovala veľký záujem a nadšenie jej vydržalo do konca výučby. 
Tomáš si vie vďaka Nadácii SPP upiecť chlieb

Tomáš si vie vďaka Nadácii SPP upiecť chlieb

V  súčasnosti mnoho organizácií, ktoré sa venujú starostlivosti o klientov s mentálnym či zdravotným postihnutím, hľadá možnosti financovania svojej práce nielen zo štátnych prostriedkoch, ale aj formou projektov. Oznámenie dobrej správy, že Pracovno-socializačnému centru Impulz schválili projekt v grantovom programe Opora Nadácie SPP nám umožnilo pokračovať v rozvíjaní nových zručností u jedného z  našich klientov - Tomáša. 
Jozef ,,Jojko“ Blahút

Jozef ,,Jojko“ Blahút

Dnes by som Vám rada predstavila klienta, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou denného stacionára Margarétka v Banskej Štiavnici. Je ním mladý, 32-ročný Jojko, ktorý je poctivým klientom už od  samotného vzniku Margarétky. Prečo poctivý?

Konzultácia a bezplatné zameranie priestorov pre zdvíhacie zariadenie u Vás doma, alebo odskúšanie schodolezu.

verify

* Tento údaj je povinný