Aktivity

Adventný benefičný koncert Svetlo pre nádej

Adventný benefičný koncert Svetlo pre nádej

Príjemným zastavením v predvianočnom období bol adventný benefičný koncert, ktorý naše občianske združenie Svetielko nádeje zorganizovalo v nedeľu, 11. decembra 2016. Vďaka ústretovosti Farnosti Banská Bystrica sme opäť po roku koncert mohli zorganizovať v Katedrále sv. Františka Xaverského. Na  príprave sa podieľali žiaci a  učitelia Základnej umeleckej školy v Novej Bani. 
Tvorivé dielničky v novembri

Tvorivé dielničky v novembri

„Najťažšie v  živote je búrať bariéry v  sebe“. Keď som pred pár rokmi začínala pracovať s  komunitou ľudí s autizmom, musela som začať od seba. Prešla som obrovskú cestu a naučila sa veľmi veľa, ale stále je to ešte málo. Napriek všetkému sa teším všetkým úspechom, ktoré spoločne s našou komunitou robíme. 
Navštívil nás Mirko Jaroš

Navštívil nás Mirko Jaroš

Siedmeho decembra do Centra pre deti s viacnásobným postihnutím OZ Nožička zavítal populárny a deťmi milovaný Miro Jaroš. Hneď ako otvoril dvere neunikol pozornosti malého Maťka, ktorý miluje chlapov, ktorí majú bradu. Celý čas pred jeho príchodom rozprával o veľkej slávnosti.
Tlačovka s paralympionikmi na pôde Mokrohájskej

Tlačovka s paralympionikmi na pôde Mokrohájskej

Do  telocvične našej školy na Mokrohájskej v Bratislave na Martina síce nepricválal biely kôň, no napriek tomu sa odohrala „akcia storočia“. Krátko po  návrate z Letných paralympijských hier v Riu nás 11. novembra 2016 poctili osobnou návštevou členovia Slovenského paralympíjskeho výboru a naši paralympijskí medailisti - Ján Riapoš, Samuel Roško, Martin Gabko, Veronika Vadovičová, Michaela Balcová, Róbert Mezík, Róbert Ďurkovič, Jakub Nagy, Radoslav Malenovský, Peter Kinik, Marián Kuřeja, Alena Kánová a Karin Petrikovičová. 
Tvorivé dielničky trošku veselo

Tvorivé dielničky trošku veselo

Koncom októbra sme s deťmi urobili tvorivé dielničky. Nazbierali sme popadané pestrofarebné listy, z ktorých sme potom s deťmi tvorili krásne obrázky. 
Muzikoterapia

Muzikoterapia

Vďaka nadácii SPP, Maťko mohol celé prázdniny a  jesenné dni tráviť na  muzikoterapii s terapeutkou Deniskou. Najprv som si myslela, že ledva vydrží hodinku, ale opak bol pravdou. Vydržal vždy dve. Vyberal si nástroje, ktoré odbúravali jeho stres, s terapeutkou ostal čas prebrať aj rôzne príčiny jeho správania a  možných prístupov. 
ROK 2016 - Paralympijsky rok

ROK 2016 - Paralympijsky rok

Rok 2016 sa celý niesol v duchu letných paralympijských hier v Rio de Janiero v Brazílii nielen na  celom svete, ale aj u  nás. Všetko naše úsilie smerovalo k  tomu, aby sme splnili limity účasti do Ria. Preto sme sa okrem pretekov, o ktorých sme hovorili v minulom čísle, zúčastnili aj ďalších športových aktivít. 
Charitánia 2016

Charitánia 2016

Podporili sme tento projekt
6. ročník „Bežím pomáhať“

6. ročník „Bežím pomáhať“

Tradične v sobotu 10.9.2016 sme sa už po 6.-krát stretli pred Obecným úradom v Čiernom Balogu. Doslova ukážkové počasie sa odrazilo aj na účasti... prišlo presne 654 bežcov a chodcov. Od  najstaršieho 78-ročného pána Berčíka až po najmladšieho účastníka - dvojmesačného Jakubka. Ani vzdialenosť nerobila problém, účastníci prichádzali aj z rôznych kútov Slovenska, dokonca pani Zuzka prišla až z českého Jablonca nad Nisou. 
Na krídlach anjelov 2016

Na krídlach anjelov 2016

19. októbra 2016 v Žiari nad Hronom

Konzultácia a bezplatné zameranie priestorov pre zdvíhacie zameranie u Vás doma, alebo odskúšanie schodolezu.

verify

* Tento údaj je povinný