Rubriky

Štvornohý terapeuti

Štvornohý terapeuti

Stáva sa Váš život akýmsi stereotypom medzi štyrmi stenami a stále tými istými osobami či už sú to rodinný príslušníci, alebo opatrovatelia/osobný asistenti. Takúto „samotu“ pozná nejeden hendikepovaný. Veľa starších ľudí tento problém takisto dôverne pozná.

Presun spastického ZŤP nielen do nízkeho auta.

Presun spastického ZŤP nielen do nízkeho auta.

Staráte sa o člena rodiny ktorý/á je spastický/á?  V chladnom počasí to môže byť ešte horšie. A aj napriek tomu, že dnes už nebývajú také tuhé zimy ako kedysi, aj tak je dobré dávať si pozor na zdravie a platí to dva krát najmä, keď sa staráte o imobilného človeka.
Mýty o stropných zdvíhacích zariadeniach

Mýty o stropných zdvíhacích zariadeniach

O mýtoch už počul azda každý. Veľa z nás verí veciam, ktoré sa ani z ďaleka nezakladajú na pravde. Všelijaké mýty sa nevyhýbajú ani nášmu svetu inak obdarených. V tejto časti sa pozrieme na mýty ktoré sa týkajú zdvíhacích zariadení a z neopodstatnených obáv z nich.
Vozík nie je schodolez

Vozík nie je schodolez

Zdolávanie schodiskových bariér bez schodolezu môže byť veľmi riskantné. V tomto článku sa dozviete viac o tom, prečo by ste nemali zdolávať schodiskové bariéry s vozíkom a siahnuť radšej po schodoleze.

 

Problematické doplatky

Problematické doplatky

Máte doma staršie zdvíhacie zariadenie,  ktoré už pomaly, ale isto dosluhuje? Rozmýšľali ste aj nad novým ale byrokracia okolo toho Vás odradila? Taktiež problém, ako uhradiť doplatok ktorý nie je práve najmenší, ale život bez Vášho dosluhujúceho stropného zdvíhacieho zariadenia si už neviete predstaviť?
Oslobodenie

Oslobodenie

Život je boj. Áno, ľudia túto frázu radi omieľajú a neustále majú dôvod prečo bojovať.
Práca centra sociálnej a pracovnej rehabilitácie

Práca centra sociálnej a pracovnej rehabilitácie

V  roku 2023 pracovníci Centra sociálnej a  pracovnej rehabilitácie (CSPR) pokračujú v spolupráci s pracovným portálom Profesia.
Leto v znamení zážitkov - SPOSA BB

Leto v znamení zážitkov - SPOSA BB

Tento rok pred prázdninami absolvovali rodiny s deťmi s autizmom a mladí dospelí so znevýhodnením splav rieky Hron. Splavu sa zúčastnili aj dobrovoľníci, ktorí celý rok pomáhali na klubovni a pri rôznych akciách nášho OZ.

 

Play Wisely -  alebo keď sa rodičia učia hrať a deti sa hrou učia

Play Wisely - alebo keď sa rodičia učia hrať a deti sa hrou učia

Play Wisely je unikátny výukový systém kombinujúci prácu s kognitívnymi kartami a  štruktúrované pohybové aktivity, ktoré majú za cieľ podporiť optimálny vývin detí a pomôcť im plne využiť potenciál raného obdobia formovania neurónovej štruktúry mozgu.
Bezpečné presúvanie imobilného človeka

Bezpečné presúvanie imobilného človeka

Bezpečné presúvanie imobilného človeka. Veľa z nás to ani nerieši máme svoje zaužívané spôsoby, ako a čo robíme. Veľa z nás robí všetko ručne aj napriek širokej škále zdvíhacích zariadení. Nedôvera a strach z neznámeho poprípade na základe zlej predchádzajúcej skúsenosti

Bezpečná prechádzka

Bezpečná prechádzka

Čo všetko môže pre vozičkára tvoriť bariéru?  Nie sú to len schody. Vozičkár sa stretáva s bariérami prakticky každý deň. Dokonca aj jednoduchá prechádzka môže niekedy spôsobiť nemalé komplikácie. 

Mám záujem
verify

* Tento údaj je povinný


  spig@spig.sk     0800 105 707     www.spig.sk

Prečítajte si celý časopis

 

Máte záujem dostávať nové číslo časopisu na Váš email? 
pošlite nám žiadosť na klub@spig.sk